Kapat

Profesyonel Olmak İstiyorsan, Profesyonellerle Çalış!

<h1>Profesyonel Olmak İstiyorsan, Profesyonellerle Çalış!</h1>

Emlakçı'mısınız? Emlak Sahibi mi?

Son günlerde özellikle sosyal medyada dolanan bazı karikatürler var. Aslında ne kadar karikatür olduğu da tartışılır. Çünkü bir çizim ile birleştirilen yazının karikatür niteliği taşıması için düşündürürken eğlendirmesi şart. Ancak bahsi geçenler sadece amaca uygun içerik üretiminden başka bir şey değil.

Kısacası emlak sektöründe olup ta, gayrimenkul satışını hızlandırmak için çeşitli web sitelerine ilan verenler konu edilmiş. Bu bağlamda web sitelerinin, emlakçı ve gayrimenkul sahiplerinin sırtından geçinen ve aslında hiçbir fayda sağlamayan platformlar olduğu sonucuna varılmış. YANLIŞ!

Profesyonel bir emlak sitesine ilan verdiğinizde, gayrimenkulünüzün daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlarsınız. Bu da potansiyel alıcılara daha hızlı ulaşmanızı sağlar. Örneğin İstanbul Çekmeköy’de bulunan dubleks dairenizi satışa çıkardınız. Çok kalabalık bir sosyal arkadaş grubunuz ve aileniz olduğunu farzedelim. Yine de bunlara rağmen, sizin evinizi satışa çıkardığınızdan haberdar olacak kişi sayısı maksimum 1000’dir. İçlerinden gayrimenkulünüzü satın almayı isteyecek kişi sayısı ise %10’u. Değerinde ve hızlı satma şansınız ise sadece %1! Üstelik şu soruyu da kendinize sorun: Siz emlakçı mısınız, yoksa emlak sahibi mi?

Daha Büyük Kitle, Daha Hızlı Satış

Oysa emlak siteleri, sürekli geliştirdikleri ağlar ile, ilanlarınızın çok daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlar. Bu kitleler kullanıcı olabileceği gibi yatırımcı da olabilir. Bu da şansınızı ikiye katlar. Şunu unutmamak gerek ki, aslında herkes potansiyel bir alıcı olabilir. Kendisi olmasa bile, beğendiği bir mülkü eşine, dostuna ve tanıdıklarına tavsiye edenlerin sayısı hiç te azımsanamaz. Bu yüzden emlak siteleri, başkalarının sırtından para kazanan portallar değil, aksine bir sektörün ayakta durmasına en büyük katkıyı sağlayan ve değerli bir hizmet sunan platformlardır. Bu platformların uzun vadede ayakta kalabilmeleri ve kaliteli hizmet sunabilmeleri için ise, cüzi denebilecek ücret talep etmelerinden doğal bir şey olamaz!

Herkesin malumudur, gayrimenkul sahipleri genelde aracısız iş yapmak ve değerinde satış gerçekleştirmek isterler. Satın almak isteyenlerin de en büyük ideali yine aracısız işlemdir. Tabi ki bunun için sokak sokak gezmek ya da sosyal medya hesaplarındaki ücretsiz emlak ilan alanlarına bakınmak bir çözüm olabilir. Tabi uzun vadede!

www.marketofrealty.com Arap emlak sitesi ne üye olup ilan verdiğinizde, gayrimenkulleriniz tercümanlarımız tarafından Arapça’ya çevrilir ve Türkiye ile birlikte 23 Arap ülkesindeki ve Avrupa’daki yatırımcılara ulaşır. Aynı zamanda her ayın ilk haftasında Arap ülkeleri ağırlıklı olarak yatırımcı çözüm ortaklarımıza yaptığımız sunumlarda yer alır. Ek olarak tüm dijital platformlarda da desteklenir. Böylece tek bir yere ilan verir, çok daha büyük bir hedef kitleye ulaşırsınız. Profesyonel bir çalışma ile hızlı ve değerinde satışın keyfini sürmek te size kalmış…

 

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir