Kapat

Yabancıya Konut Sat 12 Milyar $ Cebe At

<h1>Yabancıya Konut Sat 12 Milyar $ Cebe At</h1>

Yabancıya konut satışı sonrası vatandaşlık hakkı verilmesi ile ilgili yapılan düzenlemeler gereği, 19 Eylül 2018 tarihi itibari ile alt limit 250.000$’a çekilmişti. Buna paralel olarak Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı son yaptığı açıklama ile arap emlak sitesi ya da farklı seçenekler ile yabancıya konut satışında 2019 yılında hedefin 12 milyar doları bulacağı belirtiliyor.

Yabancı Yatırımcı Yanı Başımızda

Eylül ayında resmi gazetede yayınlanan yönetmelik sonrasında yabancılara konut satışı 5000 sınırını aştı. Yani %151 oranında yüksek bir artış gözlendi. Bunda, özellikle Orta Doğu ve Arap ülkelerindeki yatırımcıların yeni coğrafyalara geçiş isteğinin rolü büyük. Bunun yanı sıra savaş ortamından kaçmak isteyen göçmenler de Türkiye’de uygun fiyatlı konut satın alarak vatandaşlık hakkı elde etme amacı güdüyor. Dolayısıyla emlak ve inşaat piyasasının yeni umudu yabancı yatırımcı. Lokomotif sektörlerden biri olan inşaat alanında giderlerin artması sebebi ile daire fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. Bu sebeple şirketler arap emlak sitesi gibi yabancı yatırımcılara ulaşabilecekleri yeni kanallara ulaşmayı ve böylece satışlardaki durağanlığı gidermeyi hedefliyor.

Arap Emlak Sitesi www.marketofrealty.com

Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 9000 konut inşa ediliyor.Ne var ki bu konutların satış hızının azalmasında; banka kredi faiz oranlarının yüksekliği ve yerli yatırımcıların tedbirli olarak nakitlerini koruma eğilimleri olumsuz etkenler. İnşaat ve emlak piyasasının gözü artık dışarıda.Özellikle kaynak sıkıntısı çekmeyen BAE, Kuveyt, Lübnan, Katar gibi Arap ülkeleri yeni gözdeler. Dolayısıyla Arap yatırımcıya ulaşmak önemli. Bu alanda hızla yükselen arap emlak sitesi Market Of Realty Türk gayrimenkul sahipleri ile yabancı yatırımcıları buluşturan bir emlak portalı. Türkçe ve Arapça ara yüzleri ile kullanıcı dostu www.marketofrealty.com web adresine girerek kolayca ilan verebilir, ilanları inceleyebilir, emlak taleplerini görüntüleyebilir ve talep sahipleri ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir